Syn burmistrza Łęcznej się doigrał

jb
2008-03-18, ostatnia aktualizacja 2008-03-19 12:25

Zdjęcie pochodzi z portalu Nasza Klasa; kiedy media podjęły temat, zniknęło z tego portalu
Zdjęcie pochodzi z portalu Nasza Klasa; kiedy media podjęły temat, zniknęło z tego portalu

Po naszym tekście prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 19-letniego syna burmistrza Łęcznej, który na zdjęciu umieszczonym na portalu Nasza-klasa.pl pozdrawiał znajomych faszystowskim: Sieg heil!

Przeczytaj artykuł o zachowaniu syna burmistrza i zobacz zdjęcia.

- Wystąpiliśmy już do wrocławskiej spółki, właściciela portalu Nasza-Klasa.pl o informację na temat profilu syna burmistrza Łęcznej - tłumaczy Dorota Kawa, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Ponieważ postępowanie prokuratorskie koncentruje się na sprawie propagowania faszyzmu, śledczy chcą się także dowiedzieć, jak długo kontrowersyjna fotografia była umieszczona na portalu i ile osób mogło ją tam obejrzeć.

Synowi samorządowca za publiczne propagowanie faszyszyzmu grozi grzywna i kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do lat dwóch.

W lutym napisaliśmy, że wśród ponad siedmiu milionów Polaków zarejestrowanych na wrocławskim portalu jest również syn burmistrza. Charakteryzował się tam jako "pseudo-student", pasjonat motocykli i "jazdy na maksa". Na portalu nasza-klasa.pl można było znaleźć też jego fotografie. Na jednej z nich rozebrany do pasa razem z dwoma ostrzyżonymi na jeża kolegami podnosi prawą rękę z faszystowskim pozdrowieniem: Sieg heil! Młodzi mężczyźni zamaskowali na niej część twarzy szalikami klubowymi klubu Górnik Łęczna. Zdjęcie (zostało umieszczone na portalu 28 stycznia tego roku) wywoływało entuzjastyczne komentarze na forum. "Co to, Łęczna SS" - pytał Bartłomiej. "No ba" - odpowiadał syn burmistrza. "Jaka stara fota" - komentował ktoś inny. "Stara, ale jara" - zwracał uwagę syn burmistrza. "No, jest na co popatrzeć" - podziwiał inny forumowicz. "Dzięx, dzięx" - kwitował właściciel profilu.

Burmistrz Łęcznej nie chciał komentować sprawy. Stwierdził, że jego syn "jest dorosły i sam odpowiada za swoje czyny". Jednak pół godziny po rozmowie kontrowersyjna fotografia zniknęła z profilu jego syna.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Zobacz więcej na temat:

 • 1
 • 105 komentarzy
 • Drukuj
 • Ocena:

  • słabe
  • nic specjalnego
  • dobre
  • bardzo dobre
  • znakomite

  1 głos

 • Syn burmistrza Łęcznej się doigrał ciszs 19.03.08, 11:30

  Widzę po komentarzach,że młodzież trzeba i uczyć i bić- -może zrozumie wtedy cojest dobre, a co złe.»

 • No to teraz przyszla kolej na komuchow. rty99 19.03.08, 11:39

  Mam nadzieje, ze GW wykaze podobna czujnosc w przypadku czerwonych gwiazd nakoszulkach, portretow Che i tym podobnych symboli czerwonego knajactwa. Tego tezzabrania konstytucja i miejmy »

 • saluto romano to nie sieg heil n_i_k 19.03.08, 13:22

  a jak ktoś tego nie odróżnia, to ma problem: konserwatyzm.pl/content/view/2777/111/»

Tankujesz i pobierają ci pieniądze... dwa razy. Winnych nie ma?

- Zatankowałem za 200 złotych i zapłaciłem MasterCard. Stacja zablokowała na moim koncie bankowym tę kwotę dwukrotnie. Akurat na koniec miesiąca zabrakło mi środków do życia - skarży się coraz więcej klientów stacji Neste. Firma Neste, MasterCard i banki przerzucają się winą